Rozciągliwa bransoletka z koralików to idealny projekt dla początkujących, którzy chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem biżuterii. Są one łatwe do wykonania i mogą być wykonane z różnych materiałów. Możesz nawet użyć elastycznego sznurka, który masz pod ręką, aby stworzyć bransoletkę z koralików bez potrzeby użycia specjalnych narzędzi.

Po pierwsze, będziesz potrzebować pary szczypiec do cięcia drutu i igły do beadingu. Potrzebny będzie również elastyczny sznurek, koraliki i zapięcie.

Krok 1: Zmierz i utnij elastyczny sznurek o długości dwa razy większej niż Twój nadgarstek plus 12 cali. Upewnij się, że rozciągnąłeś gumkę zanim zaczniesz nawlekać swoje koraliki. Pozwoli to na uniknięcie pęknięć w trakcie pracy i jest niezbędnym krokiem do uzyskania gładkiej bransoletki z koralików.

Następnie będziesz potrzebować igły do beadingu i drutu do nawlekania – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu 123rabaty.pl. Możesz znaleźć drut do beadingu w szerokim zakresie rozmiarów, więc upewnij się, że wybierzesz ten właściwy dla Twojego projektu.

Będziesz również potrzebować koralika zaciskowego i zapięcia. Możesz znaleźć koraliki zaciskowe w wielu różnych stylach i wykończeniach, w tym mosiężne, srebrne i złote. Pamiętaj, aby kupić zapięcie, które będzie pasowało do koloru Twojego drutu.

Kiedy już masz swój drut do beadingu i zapięcie, musisz rozłożyć swój projekt na powierzchni roboczej. Upewnij się, że koraliki są ułożone równo wzdłuż drutu i użyj igły do beadingu, aby zabezpieczyć wszystkie nitki, które są luźne lub wiszą nad drutem.

Powtarzaj ten proces aż uzyskasz pożądany rozmiar bransoletki. Pamiętaj, aby zostawić trochę luzu na elastycznym sznurku, aby móc go zawiązać po zakończeniu bransoletki.

Porady dotyczące koralików

Drut do beadingu, który wybierzesz, będzie zależał od rodzaju koralików, których używasz. Na przykład, cieńszy drut do beadingu będzie lepszy do koralików seed niż grubszy drut do beadingu. Możesz również kupić drut do beadingu w określonym rozmiarze, takim jak 4,5 lub 5 mm.

Jeśli robisz bransoletkę z koralików, która będzie noszona na dużej powierzchni skóry, np. z tyłu szyi, będziesz chciała rozważyć wybór grubszego drutu do beadingu. Dodatkowa grubość pomoże chronić Twoją skórę przed ciepłem drutu do beadingu i sprawi, że materiał nie będzie zbyt sztywny.

Bead Tips & Loops

Końcówki i pętle do koralików są niezbędne w projektach beadingu, ponieważ pomagają chronić węzły przed rozplątaniem. Są sprzedawane w różnych stylach i są świetne do ochrony węzłów przed splątaniem z innymi koralikami lub sznurkiem.

Kiedy już wybierzesz końcówkę do koralików i zapięcie, możesz zacząć nawlekać swoje koraliki. Upewnij się, że Twoje koraliki są ułożone równo i staraj się zostawić trochę luzu na drucie, abyś mogła go zawiązać po zakończeniu bransoletki.

Kiedy już skończysz nawlekać swoje koraliki, możesz użyć koralika zaciskowego, aby “związać” swoją bransoletkę zapięciem. Ta metoda pomoże Ci odwzorować bransoletki, które możesz zobaczyć w sklepach i doda dodatkowego wykończenia do Twojego gotowego dzieła.

Podobne tematy