Google Docs oferuje wiele sposobów na dodawanie indeksów dolnych i górnych do tekstu. Są one przydatne na przykład przy pisaniu równań matematycznych. Indeksy dolne pozwalają na zapisanie wartości danego systemu mniejszymi literami i są szczególnie pomocne przy wyrażaniu temperatury w stopniach. Podobnie superskrypty są używane do oznaczania przypisów, znaków usługowych i innych.

Dodanie indeksu dolnego lub górnego do tekstu jest prostym zadaniem. Jednym z najłatwiejszych sposobów jest użycie skrótu klawiaturowego. Aby to zrobić, możesz nacisnąć Ctrl + lub Command +, w zależności od platformy, z której korzystasz. W systemie Windows jest to odpowiednik klawisza przecinka. Na Macu jest to to samo, co klawisz kropki. Alternatywnie możesz użyć menu rozwijanego na karcie Wstawianie, aby wybrać żądany indeks.

Istnieją dwie główne metody dodawania indeksów dolnych i górnych w Google Docs. Pierwsza z nich odbywa się za pośrednictwem menu Format. Opcję tę można znaleźć w zakładce Tekst. Dodanie indeksu jest prostym procesem, polegającym na podświetleniu tekstu, do którego chcemy zastosować indeks.

Druga metoda odbywa się poprzez funkcję Znaki specjalne – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu akwahobby.pl. Funkcja ta umożliwia wyświetlenie wykresu różnych znaków indeksów górnych. Niektóre przykłady tych symboli to Beta, PHI, Gamma i RHO. Wybór właściwego znaku jest bardzo ważny. Po wybraniu znaku wklejamy go do komórki, do której się odwołujemy. Powinien on pojawić się natychmiast. Jeśli tak się nie dzieje, jest to wskazówka, że należy go odznaczyć przed kontynuowaniem wprowadzania danych.

Tworzenie indeksów dolnych i górnych w Google Docs nie jest tak trudne, jak się wydaje. Dodanie tych opcji formatowania można wykonać poprzez system menu głównego lub poprzez tabelę znaków specjalnych. Wybierając odpowiednie z nich, możesz sprawić, że Twoje równania matematyczne będą wyglądały o wiele bardziej czytelnie.

Posiadanie indeksu górnego lub dolnego w dokumencie Google Docs może poprawić czytelność, a jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy pracują z tekstami naukowymi lub chemicznymi. Ponadto może być przydatne dla tych, którzy używają znaków towarowych i patentów. Superskrypt i indeks dolny są również ważne dla tych, którzy muszą wskazać wymiar fizyczny. Wiele stron internetowych innych firm również oferuje symbole Unicode.

Korzystanie z aplikacji Google Docs na iPhone’a to kolejny sposób na dodanie indeksów dolnych. Jest to świetny sposób, aby uzyskać pracę w sposób przenośny. Pamiętaj tylko, aby mieć w telefonie odpowiednie przyciski A i X2. Podobnie możesz użyć strzałek subscript i superscript, aby wstawić do tekstu strzałki lub inne znaki specjalne.

Wreszcie, jeśli nie masz ochoty na obcowanie z klawiaturą, możesz skorzystać z internetowej wersji Dokumentów Google. Podobnie jak w przypadku wersji stacjonarnej, możesz użyć funkcji Znaki specjalne, aby wyświetlić tabelę różnych znaków nadrzędnych i podrzędnych. Korzystając z tej funkcji, można dodać do dokumentu dowolny z tych znaków.

Podobne tematy