Pierwszy slajd w prezentacji PowerPoint to zazwyczaj wypunktowanie. Jeśli jednak jesteś wzrokowcem, możesz wstawić zdjęcia, wykresy, diagramy i inne elementy. Możesz nawet użyć tabel do uporządkowania informacji.

Aby zrobić dobrą prezentację, musisz najpierw trochę poćwiczyć. Jeśli się spieszysz, możesz użyć funkcji Autopilota w programie Microsoft PowerPoint, aby stworzyć prezentację, która będzie się automatycznie uruchamiać i zmieniać slajdy. Dzięki temu będziesz mógł poświęcić więcej czasu na skupienie się na właściwej prezentacji – ta myśl pochodzi od autora strony Beauty Plus.

Podobnie OpenOffice Impress oferuje wiele różnych sposobów na wzbogacenie prezentacji. Począwszy od funkcji drukowania, która pozwala na wysłanie materiałów do drukarki, po opcję dołączania notatek do pokazu slajdów, możesz dostosować prezentację do swoich potrzeb.

Kreator programu OpenOffice Impress przedstawi listę możliwych efektów i wzorów dla Twojego slajdu. Możesz na przykład stworzyć prezentację typu kiosk, która zmienia swój układ za każdym razem, gdy pojawia się gość. Istnieje również wiele szablonów dla różnych układów stron. Gdy zapiszesz swoją prezentację, będziesz miał szablon do ponownego wykorzystania w przyszłych prezentacjach.

OpenOffice Impress posiada również szereg innych przydatnych funkcji. Niektóre z nich obejmują funkcję ścieżki ruchu, która umożliwia tworzenie wideo lub interaktywnej animacji za pomocą jednego przeciągnięcia i upuszczenia. Inną cechą wartą uwagi jest pasek rysowania. Posiadanie tego zasobu pod ręką przyda się, gdy będziesz próbował dowiedzieć się, gdzie umieścić swoje najlepsze grafiki.

Kolejną fajną funkcją jest możliwość importowania pliku wideo. Dodatkowo możesz dodawać i usuwać notatki do swoich slajdów. Notatka to świetny sposób, aby dać słuchaczom coś do myślenia podczas trwania prezentacji. Podobnie, możesz stworzyć listę pytań do zadania podczas prezentacji.

Inne przyjemności obejmują możliwość zmiany rozmiaru czcionki, zmiany rozmiaru tekstu oraz tworzenia tabel i wykresów. Dodatkowo możesz wybrać jak szybko ma się zmieniać slajd, a także dodać grafikę poprzez dwukrotne kliknięcie na niej. Na koniec możesz wydrukować swoją prezentację i zabrać jej kopię ze sobą.

Oprócz powyższych fanaberii, możesz wydrukować również najprostszą rzecz: listę pytań do zadania. Jeśli masz kilka elementów do udostępnienia, warto skorzystać z formatu Flash, który ułatwia wymianę plików. Jeśli chodzi o samą prezentację, nie należy przeciążać widza tekstem. Trzymaj swój tekst krótki i słodki.

Jednym z najłatwiejszych sposobów tworzenia prezentacji PowerPoint jest podejście typu bare bones. Użyj narzędzi dostarczonych przez oprogramowanie, a będziesz miał profesjonalnie wyglądającą prezentację w krótkim czasie. Upewnij się, że ćwiczysz kilka razy przed wielkim wydarzeniem, aby uzyskać poczucie możliwości oprogramowania. Dzięki praktyce możesz nauczyć się, co robić, a czego unikać. Użycie odpowiedniego narzędzia do pracy pozwoli Ci uniknąć bólu głowy w przyszłości.

Podobne tematy